Lifestyle· 1 min citire

Naomi Campbell trece la Kabbalah

naomi_campbell_trece_la_kabbalah_59d45a8

Tabu
Scris de Tabu Publicat: 18 oct. 2010, 07:13

Multiplele scandaluri în care a fost implicată în ultima vreme au făcut-o pe Naomi Campbell să meargă pe urmele Madonnei. Supermodelul a anunțat de curând că trece la religia Kabbalah. Naomi a declarat plină de speranță: "Fac asta pentru că vreau să fiu liniștită și să îmi trăiesc viața!".

În plus, Naomi, conștientă de faptul că este o fire mai colerică își dorește ca prin Kabbala să devină mai calmă: "Oamenii se pot schimba și pot schimba sursa de energie la care sunt conectați. Studiez Kabbalah pentru că mă duce într-o lume mai pozitivă, mai calmă. Mă ajută enorm!".

Bănuieli despre convertirea lui Campbell au apărut încă de la începutul acestui an când aceasta a fost văzută întâlnindu-se cu mentorul Madonnei, Rabinul Eitan Yardeni. Surse apropiate lui Naomi au mărturisit că ceea ce a făcut-o să treacă definitiv la această religie a fost scandalul legat de "diamantele însângerate" în care a fost implicată.

Distribuie articolul

Urmărește știrile Tabu și pe Google News