Lifestyle· 1 min citire

La un pas de MOARTE! Starea Iuliei Timoşenko, aflată în greva foamei, s-a agravat

iulia

iulia

Tabu
Scris de Tabu Publicat: 8 nov. 2012, 08:10

Starea de sănătate a Iuliei Timoşenko, aflată în greva foamei din 29 octombrie pentru a denunţa fraudele electorale, s-a agravat, afirmă avocatul său, citat de AFP. "Starea Iuliei Timoşenko s-a înrăutăţit brusc. Nu se mai poate ridica", a declarat avocatul Oleksandr Plahutiuk, după ce a vizitat-o la spitalul public din Harkiv. "Va continua greva foamei până când autorităţile vor recunoaşte falsificarea alegerilor", a spus el.

Starea de sănătate a Iuliei Timoşenko, aflată în greva foamei din 29 octombrie pentru a denunţa fraudele electorale, s-a agravat, afirmă avocatul său, citat de AFP.

"Starea Iuliei Timoşenko s-a înrăutăţit brusc. Nu se mai poate ridica", a declarat avocatul Oleksandr Plahutiuk, după ce a vizitat-o la spitalul public din Harkiv.

"Va continua greva foamei până când autorităţile vor recunoaşte falsificarea alegerilor", a spus el.

Distribuie articolul

Urmărește știrile Tabu și pe Google News