BEAUTY· 1 min citire

O nouă campanie o desfiinţează pe Barbie! E socant cum arata papusa fara machiaj

barbieb1

barbieb1

Tabu
Scris de Tabu Publicat: 25 mar. 2014, 08:47

Păpuşa Barbie a fost dintotdeauna asociată cu perfecţiunea. Încă de la grădiniţă, dar şi ajunse la maturitate, idealul multor reprezentante ale sexului frumos a fost să semene cât mai mult cu frumasa păpuşă. În încercarea de a demonstra că perfecţiunea nu există, un grafician din Mexic a încercat să pună chipul păpuşii, sub o cu totul altă formă. El a îndepărtat vopseaua ce stătea la baza machiajului păpuşii, iar rezultatul a fost exact cel aşteptat! Chipul perfect, fără de cusur al păpuşii Barbie arăta, de data aceasta, de parcă ar fi fost chipul bunicii Barbie. Scopul acestei campanii

Păpuşa Barbie a fost dintotdeauna asociată cu perfecţiunea. Încă de la grădiniţă, dar şi ajunse la maturitate, idealul multor reprezentante ale sexului frumos a fost să semene cât mai mult cu frumasa păpuşă.În încercarea de a demonstra că perfecţiunea nu există, un grafician din Mexic a încercat să pună chipul păpuşii, sub o cu totul altă formă.El a îndepărtat vopseaua ce stătea la baza machiajului păpuşii, iar rezultatul a fost exact cel aşteptat! Chipul perfect, fără de cusur al păpuşii Barbie arăta, de data aceasta, de parcă ar fi fost chipul bunicii Barbie.

Scopul acestei campanii a fost acela de a demonstra fetiţelor de pretutindeni că o simplă păpuşă nu trebuie să constituie un model realist de evaluare a propriei frumuseţi.

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Tabu și pe Google News